Taşdelen Mesire Alanı

GİRESUN ŞEBİNKARAHİSAR GÜVERCİNLİK KÖYÜ


Güvercinlik Köyü Pikniği Taşdelen Mesire Alanında yapıldı.

Sebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkan yrd. Elvan Turan ve Güvercinlik Köyü Başkanı Teyfik Koç, gazetemize köyleri ile ilgili açıklamalarda bulundu..

ŞEBİNKARAHİSAR GÜVERCİNLİK KÖYÜ PİKNİĞİ TAŞDELEN MESİRE ALANINDA YAPILDI.

Güvercinlik köyü Derneğinin düzenlemiş olduğu piknik Taşdelen mesire alanında yapıldı

Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkan yrd. Elvan Turan ve Güvercinlik Köyü Başkanı Teyfik Koç, gazetemize köyleri ile ilgili açıklamalarda bulundu..

ELVAN TURAN;Şebinkarahisar 19 Mayıs etkinliğine bu sene katıldım. Yönetim olarak köylülerimiz çok güzel ağırladı bizi yere göğe koymadılar Belediye başkanımız, Kaymakamımız, emniyet amirimiz,esnafımız çok güzel karşıladılar.Hepimiz çok memnun olduk.Giresuna gittik, Rektörlüğe çıktık ben çok memnun kaldım 3 gün gittik dolu dolu geçirdik. Allah razı olsun herkesten.

Yalnız Giresun yolu çok kötü,yollar çok bozuk başımız döndü arabada 9 kişiydik arabada,o yüzden oranın acil olarak Eğribel tünelinin yapılması istiyoruz.Yolların bozuklarını gördünüz Şebinkarahisar ilimizi kaldırmıyor buna en güzel şekilde sayın Başbakanımızdan bunu görmesini istiyorum.Etkinlikte emeği geçenlere ve konukseverlik yapanlara, yönetim kurulu Başkan yardımcısı olarak herkese teşekkür ederim.

Bizleri misafir edenler elinden geleni yaptılar,ayırım olmaz hepsi birbirinden güzel hepsi bizim köyümüz.Bugünkü pikniğimiz çok güzel geçti sağolsunlar.Başta Merkez derneğimiz,Ozanlı köyü yönetim kurulu ,Akviran köyü yönetim kurulu ,Ahurcuk köyü yönetim kurulu,Sucak köyü yönetim kurulu,Duman köyü yönetim kurulu hepsi burada tebrik ettiler bizi ,herkese teşekkür ederim

Önümüzdeki yıl, dernek Başkanları ve davetlileri köyümüzde ağırlamayı düşünüyoruz.Güvercinlik köyü Muhtarımız ve dernek başkanımızla bunu görüştüm bir daha görüşeceğim.En güzel şekilde yönetim ve bütün gelen arkadaşları ağırlamayı zevkle yapacağız.

GÜVERCİNLİK KÖYÜ DERNEK BAŞKANI TEYFİK KOÇ

Güvercinlik Köyü Dernek Başkanı Teyfik Koç,Emekliyim 2. Dönemdir Başkanlık yapıyorum 3 yıl bitti. Baraj yapılmadan evvel, Güvercinlik köyü Şebinkarahisarın 1 numaralı köyüydü, baraj geldikten sonra yolumuz izimiz kapandı, mahrumiyet bölgesi oldu ister istemez yolumuz bozuldu alt yapısı yok ,su havzaları 50 yıl önce yapılan havzalardır.Devletimizin desteğini bekliyoruz.Mesela iskele yapılacakmış Kılıçkaya barajına öyle bir söylenti dernek başkanı olarak duydum ama ne derece doğrudur onu bilemiyorum.Suşehri ile köyümüz, normal stebilize toprak yol, Suşehri 26 km ,Şebinkarahisar 54 km bize ,biz şebinkarahisara gidip gelirKen zorlanıyoruz. bizler Şebinkarahisara desteğimizi esirgemiyoruz, yöneticilerimizin köyümüze desteklerinide isteriz .Baraj geldikten sonraki mahrumiyetimiz gerçekten fazla oldu.Ozanlı-Asap köyleri arasına yapılan köprünün bize faydası olmaz .Duman Köyüne ulaşım sağlanırsa bize katkısı olur.Biz dernek olarak inşallah imkanlarımız dahilinde birşeyler yapacağız,dedi..

Güvercinlik Köyü Derneğinin düzenlemiş olduğu pikniğe katılım yoğun oldu.Sanatçı Nazmi söylediği türküler ile davetlileri çoşturdu.Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği yönetim kurulu üyeleri ve köy dernek başkanları Güvercinlik köyü Derneğini piknikte yalnız bırakmadılar..

ŞEBİNMEDYA HABER EKİBİ