Taşdelen Mesire Alanı

PAİNTBALL


Hızla artan Paintball çılgınlığına Taşdelen Mesire Yeri içerisinde bulunan Taşdelen Doğa Sporları Merkezi de sahası ve paintball ekipmanları ile destek olmaktadır. Gerek stratejisi gerekse animasyonları ile katılımcıların iyi vakit geçirebildiği Paintball Kafe artık hizmetinizde

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon için; 0530 777 70 47 www.tasdelendogasporlari.com

 

 

Oyun Kuralları

 

         1.      Bir boya topu üzerinize çarpıp patladığında “vuruldum” diyerek oyun dışı kaldığınızı belli edip silahınızı havaya kaldırıp ve   en yakın güvenli bölgeden oyun sahasının dışına çıkarsınız.

         2.      Oyun esnasında herhangi bir problemle karşılaştığınızda (CO2 tüpünüzün bitmesi vb.) “kontrol” diyerek size en yakın hakemden yardım isteyebilirsiniz.

         3.      Kontrol durumlarında kontrol edilen oyuncuya “etkisiz” denilir. Bu esnada bu oyuncuya ateş edilmez ve bu oyuncu da ateş edemez. Her iki durumda da yapılan vuruşlar geçersiz sayılır.

         4.      Herhangi bir sebepten dolayı oyunun durduğu süre zarfında oyuncular yerlerini değiştiremezler.

         5.      Oyuncular oyun alanının dışına çıkamazlar. Çıkarlarsa oyun dışı kalmış sayılırlar.

         6.      Oyun dışı kalmış oyuncular söz veya hareketlerle karşı takım oyuncularının yerlerini veya niyetlerini belli edemezler.

         7.       Oyuncu siperle birlikte hareket edemez.

         8.      5 metre ve daha yakından atış yapılması yasaktır. (Kapsüllerin namludan çıkış hızı ortalama 80-100 m/sn’dir.) Bu gibi durumlarda oyuncular anlaşarak birbirinden uzaklaşır ya da hakem oyunu durdurur.

 

 

                                                                     Güvenlik Kuralları
1. Oyun alanının içerisinde koruyucu maskeleri çıkarmak kesinlikle yasaktır.
2. Oyun alanının dışında silahlarin emniyet kilitleri kapalı tutulmalıdır.
3. Oyun esnasında rakip takım oyuncularıyla itme, çekme gibi her türlü fiziksel temas yasaktır.
4. Rakibe namluyu dayayarak ya da benzeri şekilde yaralayıcı şekilde ateş etmek yasaktır.
5. Oyun dışı kalmış, teslim olmuş veya hakemler tarafından kontrol edilen oyunculara ve hakemlere ateş etmek yasaktır. Aynı zamanda güvenli bölgelerdeki insanlara doğru da ateş edilmemelidir.
6. CO2 tüpünüz bittiğinde veya tüple ilgili bir problem oluştuğunda – ki bu çok küçük bir ihtimaldir, hakemlerden yardım isteyiniz. Karbondioksit dondurucu bir gaz olduğundan, uzun süre temas ettiği bölgede lokal donmaya yol açabilir.
7. Paintball oyununu Paintsign ‘in size vereceği üniformalarla veya vücudunuzu tamamen örten kıyafetlerle oynamalısınız.